Müminler Eşcinselleri Hoş mu Görmeli?

Allah, eşcinselliğin çirkinliğini tek bir ayette değil, defalarca başka başka surelerde dile getirmiştir:

Ankebut Suresi (28-29): Lût’u da gönderdik. Toplumuna şöyle demişti o: “Öyle bir iğrençliğe bulaşıyorsunuz ki, sizden önce âlemlerden bir tek kişi bunu yapmamıştır.”

“Erkeklere gidiyorsunuz, yol kesiyorsunuz, toplantılarınızda çirkinlikler sergiliyorsunuz, öyle mi?” Toplumunun cevabı sadece şunu söylemek oldu: “Eğer doğru sözlülerdensen, hadi getir bize Allah’ın azabını!”

Dünyanın çeşitli ülkelerinde (Türkiye de bunlara dahil) eşcinseller lehine eylemler yapılıyor, gösteriler düzenleniyor. Sırf eşcinsellerin yaşam öyküleri üzerine filmler çekiliyor, toplumdan dışlanmaları, çektikleri güçlükler anlatılıyor. Yine adil bir dünya isteyen birtakım şarkıcıların kliplerinde de aynı manzaralara şahit oluyoruz.

Şuara Suresi (165-168): “Âlemlerin içinden erkeklere gidiyor da,

Rabbinizin sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıyor musunuz? Doğrusu siz haddi aşmış bir kavimsiniz.”

Dediler: “Eğer bu tavrını sona erdirmezsen, ey Lût, yemin olsun bu topraktan sürülenlerden olacaksın.”

Lût dedi: “Ben sizin şu yaptığınıza öfkelenenlerdenim.”

Esasında ahlak bir temele oturtulamayınca bu tür tutarsız şeylerin peşine düşülmesi pek de garip değil. Pek çok sözde modern toplumda eşcinsellik gayet doğal bir şeymiş gibi kabul edildi. Eşcinsellerin evlenmeleri yasallaştırıldı. Hatta bu tolerans o noktaya geldi ki, artık eşcinseller yerine eşcinsellik karşıtı insanlar dışlanmaya, suçlanmaya başlandı.

Araf Suresi (80-84): Ve Lût… Toplumuna şöyle demişti: “Sizden önce âlemlerden hiçbirinin yapmadığı bir iğrençliğe mi girişiyorsunuz?

“Siz, kadınları bırakıp şehvetiniz yüzünden erkeklere gidiyorsunuz. Doğrusu siz sınır tanımayan bir topluluksunuz.”

Toplumunun cevabı sadece şunu söylemeleri oldu: “Çıkarın şunları kentimizden. Çünkü onlar, temizlik tutkunu insanlardır.”

Biz de onu ve ailesini kurtardık. Karısı müstesna. O, geriye kalıp yere geçenlerden oldu. Üzerlerine bir de yağmur indirdik. Bak nasıl oldu suçluların sonu!

Allah’a şükür ki Allah bize Kuran’ını yolladı ve bizim ahlakımızı Kuran ile temellendirdi. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bizleri Yaratandan başka en iyi kim bilebilir ki? Allah eşcinselliği yasaklamış, bir pislik olarak görmüş ve eşcinselliğe bulaşan Lut halkını helak etmiştir.

Bu konu hakkında çok sorulan sorulardan birisi ise eşcinselliğin doğuştan gelen bir hastalık olabilme hali. Eşcinsellerin eşcinsellik hali gayriihtiyari bir durum, bir rahatsızlık hali ise onlar hakkındaki düşüncem, sabretmeleri gerektiğidir. Eşcinseller, hemcinslerine ilgi duyabilirler fakat, ilgi duymak başka, ilişkiye girmek başkadır. Bence bu kardeşlerimiz, Allah rızasını gözetiyorlarsa, tıpkı heteroseksüel olup da aradığı kıstaslara uygun karşı cinsini bulamamış müminlerin sabrettikleri gibi sabretmeliler.

Tüm bu ayetlerden, eşcinselliğin, uğrunda eylem yapılacak kadar temiz bir fiil olmadığını, aksine, dinimizce yasak olduğunu; eşcinselleri bağrına basan toplumların da, eşcinselleri idam eden toplumların da hatalı olduğunu görüyoruz.

 

 

 

 

 

 

“Müminler Eşcinselleri Hoş mu Görmeli?” için 3 yorum

  1. Rabbinizin sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıyor musunuz? Burda kadinlar erkekler icin yaratilmistir imasi mi var acaba yoksa ayet butunlugu icinde dusunulurse yani cinsellik icin mi sadece boyle bir ifade kullanilmis kafam karisti.

  2. Rabbinizin sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıyor musunuz? Burda kadinlarin erkek icin yaratildigi imasi mi var acaba yoksa ayet butunlugu icinde cinsellik icin karsi cinsle munaset yapilmalidir anlamimi var yanitlarsaniz sevinirim. Selam

  3. Kadınlar erkekler için yaratılmadı tabi ki. Allah, erkek-kadın herkesi kendisine kullar olalım diye yarattı. Kadına erkeği, erkeğe kadını lütfetmesi önemli bir nimet olup, sadece cinsellikle sınırlı olmamalı ve hayatın beraber sürdürüleceği hayat arkadaşlığı hedefine yönelik olmalıdır. Fakat sözünü ettiğiniz ayetlerde, eşcinsellik kötü olarak görülmüş, yasaklanmış ve cinsel birliktelik için karşı cinsle yani eşlerimizle birlikte olmamız serbest bırakılmış. Yani eşimizle olan birlikteliğimiz sırf cinsellikten ibaret değil fakat o ayette zaten konu cinsellik olduğu için o şekilde ifade edilmiş.

    Onun ayetlerinden biri de sizin için, kendilerine ısınasınız ve aranızda sevgi ve rahmet koysun diye nefislerinizden eşler yaratmasıdır. Bunda, iyice düşünen bir toplum için elbette ayetler vardır. Rum suresi, 21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.