YARATICIMA MEKTUP

Kahvemi içerken, gözüm masamdaki bir deftere takıldı. Bu defteri unutmuşum bile, meğer içine bazı dini-felsefi çıkarımlarımı, bazı öğrendiğim şeyleri yazmışım.


Kendime ışık olsun diye de en ön sayfaya şu ayeti yazmışım, kendime ışık diye not düşmüşüm yanına:


”Allah sana bir zarar dokundurursa, onu kaldıracak olan başkası değil, O’dur. O sana bir hayır dilerse, O’nun lütfunu reddedecek yoktur. Kullarından dilediğini lütfuyla nasiplendirir. O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.” (Yunus Suresi, 107.ayet)

2 Nisan 2017, Pazar günü, gece 03:23’te şunları yazmışım:


Ne olursa olsun SEN benimlesin…(Biliyorum…)Ne kötü şey yaşarsam yaşayayım, başıma ne kadar kötülük gelirse gelsin, en kötüsü gelse de SEN benimlesin…Sana, başıma en kötüsünü vermemen için sığınıyorum, dua ediyorum. 


Kötülüklerin, sıkıntıların karşısında senden başka kaçabileceğim bir yer yok. 


Bu kötülükler, benim kendi kazandığım yüzünden, bendeki potansiyelden/benim benliğimden kaynaklı bir hikmete dayalı, biliyorum.


Şura Suresi 30.ayet”Başınıza gelen her musibet, kendi ellerinizle kazandıklarınızın sebebiyledir ve Allah, çoğunu da affediyor.”

Merhamet et. Beni affet. 


Ne yaparsak yapalım, sen bir şekilde bize bugüne dek merhamet ettin, elimizden tuttun. Kimsemiz yoktu. SEN’den başka.


Artık en kötü koşulda, en iyisi olmaya çalışıyorum.
Bize en iyi kullarından olmamız için şevk ver Rabbim. Beni sen yarattın. Beni, sana tam teslim kıl, her zaman.


Başıma sen ne dilersen benim için, iyi veya kötü senden başka kimse sa-va-maz. 


ve ben, senden başka sığınacak bir yer de bulamam…

Tevbe Suresi 118.ayet:Geride bırakılan üç kişinin de tövbesini kabul etmiştir. Bütün genişliğine rağmen yeryüzü onlara dar gelmiş, benlikleri kendilerini sıkıştırmıştı. Allah’ın öfkesinden kurtulmak için yine Allah’a sığınmaktan başka bir çare olmadığını fark etmişlerdi. Sonra O, onlara tövbe nasip etti -ki- eski hallerine dönsünler. Hiç kuşkusuz Allah, tövbeleri çok kabul eden, rahmeti sınırsız olandır…

Tövbe (doğru yola, doğru davranışa yönelmek ve yapılan kötülükten vazgeçmek) ve istiğfar (günahları itiraf etme ve affını dileme), çok çok büyük nimetler ve Allah’ın büyük lütuflarıdır. Allah’ın büyük merhamet kapılarıdır. Tövbeye (doğru davranışa yönelen) kurtulur. İnşallah. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.